שיקום נזקי פיח אפר ועשן

שתפו אותנו

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

האפר והפיח שנשארו מאחור לאחר שריפה, ימשיכו להכות את המבנה לאחר שהאש נכבה. אפר ועשן, אם אינם מטופלים כראוי, יכולים לגרום לקורוזיה, תחריט ושינוי צבע נרחב, כמו גם לריחות חזקים ומתמידים. החדשות הטובות שאם תיצרו קשר די מהר, אם הצוות הטכני שלנו נוכל להקטין את הנזק הזה לפני שהוא יהפוך לבעיה גדולה יותר.                   

חברתנו משקמת נזקי עשן ומשחזרת פריטים שנפגעו משריפה, אך עלינו להגיע לאתר ולהתחיל את פעולותינו בהקדם האפשרי בכדי לעצור את הבעיות נגרמו כתוצאה של שאריות האפר. ההשפעה הבולטת הראשונה שגורמת אפר בבית היא שינוי צבע ברוב המשטחים, כל דבר העשוי מפלסטיק שהיה בסמוך לשריפה התמוסס תוך דקות ספורות, ואחרי מספר שעות פיברגלס וגימור המכשירים יתחילו להצהיב. מתכות יכולות גם לשנות את הצבע הטבעי, ותוך מספר ימים, שאריות אפר עלולות לגרום לשינוי צבע קבוע על הקירות, פריטי לבוש שטיחים, הריפוד, ללא אפשרות להציל דבר, אלה להחליף בחדש, אם איש מקצוע לא יגיע במקום להתמודד עם הנזק לאפר ועשן מידי, עלויות השחזור ירקיעו שחקים לאחר מספר שבועות, יתכן שיהיה צורך להחליף מתכות, וזכוכית עלולה להיחרט בצורה קשה, המחייבת החלפה. כמו כן, ריחות מעושנים יתעכבו. מכיוון שהאפר הוא חומצי, ככל שיידרש זמן רב יותר לשכור מומחים, כך הוא יגרום להרס רב יותר אתם שולטים בהוצאה של השיקום תוך כדי מהירות התגובה ובקריאה לעזרה.

הדבר הראשון שאנחנו עושים כשאנחנו מגיעים לאתר של בניין פגוע באש או במים, הוא לזהות את כל החומרים שנשרפו, ולאתר את מקור הריח. יסודיות היא מה שצריך כשמתמודדים עם נזק עם אפר ועשן. מכיוון ששרידי אפר מופרעים בקלות הם יכולים להתפשט ברחבי הבניין, לפגוע כמעט בכל האלמנטים ובשטח הבניין המושפע ולהגדיל את עלויות השיקום תוך עיכוב הטיפול בנזק. בנוסף לכל אלה, לאורך זמן האפר מצטבר בשכבות, ובסופו של דבר יכול להיווצר עקביות דמויי לכה שקשה להסיר אותה הרבה יותר. התקשר מידית על מנת להסיר שאריות אפר כל עוד שזה טרי . לאחר סיום פעולה זו, אנו נמצא את מקור הריח ונטפל בו באמצעות חומרי ניקוי מיוחדים המיועדים לנטרול ריחות מעושנים.

דילוג לתוכן